Co i jak z wentylacja i klimatyzacją

powierzyć byle komu.Rodzaje wentylacji w Wikipediinaturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentyl

Co i jak z wentylacja i klimatyzacją wentylacja gdańsk
Przy dobrze wykonanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie może mieć żadnych problemów z niszczejącym tynkiem czy grzybem. Dlatego jest bardzo ważną rzeczą i nie można jej powierzyć byle komu.

Rodzaje wentylacji w Wikipedii

naturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu
grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery. Zanieczyszczone powietrze zostaje wyssane z pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną, a do pomieszczenia napływa powietrze zewnętrzne przez celowo wykonane nawiewy (np. okna, kratki nawiewne sterowane higroskopijnie) albo nieszczelności w obudowie budynku
mechaniczna - sterowana wymiana powietrza
hybrydowa - kombinacja wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej stosowanych w zależności od zapotrzebowania na świeże powietrze i warunków pogodowych (różnicy gęstości powietrza wywiewanego i otoczenia)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylacja


Ogrzewanie i wentylacja

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym czy każdym innym budynku ściśle współpracuje z wentylacją. Jeżeli wentylacja jest mało wydajna to również ogrzewanie takie będzie, albo w drugą stronę, jeżeli wentylacja jest zbyt wydajna to wydamy na ogrzewanie dużo pieniędzy.

Nowoczesne metody ogrzewania jeszcze ściślej wymagają dobrej i szczelnej wentylacji,a by zminimalizować ucieczki ciepła, a zmaksymalizować komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Nie można zbagatelizować, ponieważ takie ogrzewanie jak pompa ciepła z rekuperatorem to bardzo wrażliwe na zmiany urządzenia. Przy złej wentylacji lub nieszczelnych oknach można wydać małą fortunę na ogrzewanie, które miało być tanie i ekologiczne.


Cytat z Wikipedii o syndromie chorego budynku

Syndrom chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome) ? kombinacja dolegliwości występujących w określonym miejscu (np. w budynku, w którym się pracuje).

Wystąpienie przykrych dolegliwości związane jest głównie z zbyt małą ilością świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz z jego złą jakością. Źródłami zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu mogą być organizmy żywe (np. produkty uboczne oddychania, pocenia się, grzyby), materiały budowlane i elementy wyposażenia wnętrz (np. rozpuszczalniki, impregnaty drewna, związki emitowane przez farby malarskie, azbest), systemy wentylacji i klimatyzacji (np. mikroorganizmy żyjące w nieczyszczonych przewodach wentylacyjnych), powietrze zewnętrzne (np. zanieczyszczenia chemiczne powietrza w dużych aglomeracjach miejskich) albo samo użytkowanie pomieszczeń (np. palenie tytoniu).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_chorego_budynku



© 2019 http://polenamiotowe.mazury.pl/