Jak tanio kupić sztukaterie?

boniowania, w zależności od: Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej

Jak tanio kupić sztukaterie?

Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie


Sztukateria wspaniałym pomysłem na dom

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.


Antefiks , krótka definicja z Wikipedii

Antefiks ? element dekoracyjny, charakterystyczny dla antycznej architektury greckiej i rzymskiej, w postaci płytki z kamienia lub częściej z terakoty, ozdobiony płaskorzeźbą w kształcie palmety, głowy ludzkiej lub zwierzęcej itp. Płytkę ustawiano na gzymsie, wzdłuż okapu, w celu zasłonięcia widoku na pokrycie dachu, zamiast simy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antefiks



© 2019 http://polenamiotowe.mazury.pl/