Jak znaleźć dobre OSK?

wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1. Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu

Jak znaleźć dobre OSK?

Wikipedia, hasło: ruch drogowy

Podstawowe zasady ruchu drogowego zostały określone w Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym w roku 1968. Nie wszystkie kraje ją ratyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1.

Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek uniknięcia kolizji z innym uczestnikiem ruchu niezależnie od tego, czy tamten postąpił zgodnie z zasadami ruchu, czy nie.

Przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów (na przykład wyprzedzaniu lub zmianie kierunku jazdy) i w niebezpiecznych miejscach (między innymi na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) Prawo o ruchu drogowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. O takich miejscach informują także znaki drogowe ostrzegawcze.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy


Robienie prawa jazdy przez młode osoby

Robienie prawa jazdy przez młode osoby stało się bardzo popularne. Dzieje się tak, dlatego, że w obecnych czasach posiadanie samochodu jest już pewnego rodzaju standardem i nawet młode osoby posiadają takie środki finansowe, które pozwalają im na kupno własnego samochodu. Jednak trudnością związaną z robieniem prawa jazdy w młodym wieku może być posiadanie wielu różnych obowiązków, które utrudniają skupienie się jedynie na robieniu prawa jazdy.

Jednocześnie młode osoby bywają niecierpliwe i chciałyby w szybki sposób uzyskać prawo jazdy, co nie zawsze jest możliwe. Poza tym mogą jeździć nieostrożnie i powodować przez to różne kolizje drogowe. Jednak doświadczenie pokazuje, że robienie prawa jazdy w starszym wieku jest dużo trudniejsze.


Wikipedia- hasło: bezpieczeństwo ruchu drogowego

Bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) ? powszechnie używana nazwa określająca zarówno zbiór zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również osobna dziedzina wiedzy zajmująca się kształtowaniem właściwych warunków ruchu drogowego. Na BRD składają się zagadnienia z zakresu nadzoru nad ruchem drogowym, organizacji ruchu drogowego, szkolenia i egzaminowania kierowców, psychologii transportu, ratownictwa medycznego, stanu technicznego i wymagań wobec pojazdów, dróg i oznakowania, a także promowania pożądanych zachowań u uczestników ruchu drogowego.

Instytucjonalnie rola BRD wyrastała na marginesie struktur aparatu państwa odpowiadających za bezpieczeństwo (wydziały ruchu drogowego milicji i policji), transport (Instytut Transportu Samochodowego) i budowę dróg (zarządcy dróg),

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpieczeństwo_ruchu_drogowego



© 2019 http://polenamiotowe.mazury.pl/