Kilka porad dla zdrowych zębów

Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowie

Kilka porad dla zdrowych zębów leczenie kanałowe cieszyn

Jak zadbać o zdrowe zęby?


Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu jest niezwykle istotne, zwłaszcza współcześnie, kiedy coraz więcej osób z konieczności posiada sztuczne uzębienie. Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do naszych zębów. Drugiem ważnym czynnikiem, co wiedzą już dzieci w przedszkolu, jest regularne mycie zębów, najlepiej po każdym spożytym posiłku. Warto także zadbać o odpowiednią dietę pozbawioną nadmiaru cukrów, które bardzo szkodzą kondycji naszego szkliwa. Dobrze jest też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty.


Według podziału zwanego anatomicznym korona jest

W zależności od przyjętego podziału korona i korzeń są różnie definiowane. Według podziału zwanego anatomicznym, korona jest częścią zęba pokrytą szkliwem, z kolei korzeń anatomiczny jest to część zęba pokryta cementem. Według podziału klinicznego korona kliniczna to ta część korony anatomicznej, która znajduje się ponad dziąsłem, podczas gdy korzeń kliniczny to część zęba znajdująca się poniżej brzegu dziąsłowego. Szyjka jest częścią zęba łącząca koronę anatomiczną i korzeń anatomiczny ? w tym miejscu występuje charakterystyczne przewężenie zęba.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


edytuj kod

W przypadku chorób przyzębia w wyniku recesji dziąseł odsłania się korzeń anatomiczny, a więc korzeń kliniczny może być bardzo skrócony.


Próg kanału korzeniowego (limen canalis radicis dentis) jest to wystająca w obrębie kanału korzeniowego, blisko komory, część zębiny (np. na środkowym górnym siekaczu wystaje na ścianie dystalnej i mezalnej). Może stanowić przeszkodę przy zgłębnikowaniu i oczyszczaniu kanału.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://polenamiotowe.mazury.pl/