Pomiary i mapki to nie wszystko

i obejmują: zakładanie, pomiar i obliczenia geodezyjnych osnów pomiarowych poziomych i wysokościowych, pomiar i opracowanie wyników pomiaru szczegółów sytuacyjnych, pomiary stanu struktury zagospodarowania terenu pomiary gran

Pomiary i mapki to nie wszystko

Pomiary szczegółowe w Wikipedii

Pomiary szczegółowe sytuacyjne i wysokościowe, wykonywane poprzez bezpośredni pomiar geodezyjny w terenie lub pośredni pomiar metodami fotogrametrycznymi obejmują:

zakładanie, pomiar i obliczenia geodezyjnych osnów pomiarowych poziomych i wysokościowych,
pomiar i opracowanie wyników pomiaru szczegółów sytuacyjnych,
pomiary stanu struktury zagospodarowania terenu pomiary granic podziału administracyjnego,
pomiary inwentaryzacyjne uzbrojenia terenu w urządzenia techniczne nadziemne, naziemne i podziemne,
pomiary rzeźby terenu, czyli naturalnych i sztucznych form ukształtowania powierzchni terenu,
pomiary uzupełniające,
prowadzenie geodezyjnych systemów informatycznych w zakresie sytuacji terenowej, zagospodarowanie, ewidencji uzbrojenia terenu itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_geodezyjna


Służba geodezyjna w Polsce. Cytat z Wikipedii

Służba Geodezyjna i Kartograficzna w Polsce ? zdefiniowana jest w Prawie geodezyjnym i kartograficznym.

Centralnym organem administracji rządowej w sprawach geodezji i kartografii jest Główny Geodeta Kraju, który wykonuje swoje zadania przy pomocy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Od 2015 roku nadzór nad Głównym Geodetą Kraju sprawuje minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa1, który jest organem naczelnym w sprawach geodezji i kartografii. Służba Geodezyjna i Kartograficzna składa się z dwóch pionów: organów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz organów administracji geodezyjnej

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Służba_Geodezyjna_i_Kartograficzna


Zlecenia przyjmowane przez geodetów prowadzących własną działalność

Geodeci chcący pracować na własny rachunek mogą założyć samodzielną działalność gospodarczą. Przyjmują oni zazwyczaj mniejsze zlecenia, które mogą zostać wykonane przez jedynie jedną osobę. Do takich zleceń może należeć zlecenie na wykonanie planu budowy nowego domu czy zagospodarowania działki budowlanej.

Jednak wszyscy geodeci muszą uzyskać pozwolenie na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i założyć własny zakład geodezyjny zgodnie z obowiązującym w kraju prawem. Tylko wówczas będą mogli spokojnie rozwijać swoją działalność i zamieszczać informacje dotyczące takiej działalności w internecie oraz w gazetach codziennych. Pozwoli im to na pozyskanie większej liczby klientów. Dzięki temu będą mogli utrzymywać się z samej działalności geodezyjnej.



© 2019 http://polenamiotowe.mazury.pl/