Problemy z sercem...

ej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej długo

Problemy z sercem... Badania EKG wysiłkowe cieszyn

76 lat w 2000 ? może

W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie zyskały na znaczeniu. Na początku wieku były przyczyną mniej niż 10% zgonów na świecie, pod koniec ? mniej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej długości życia ? np. w USA: z ok. 49 lat w 1900 do ok. 76 lat w 2000 ? może częściowo tłumaczyć wyższą zapadalność na i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Dlaczego warto regularnie się badać?


Profilaktyka wskazywana jest przez lekarzy jako rzecz zdecydowanie najważniejsza, która może uchronić organizm przed rozwojem choroby. Dzięki profilaktyce ma się możliwość zdiagnozowania choroby bardzo wcześnie, co daje szansę na szybkie jej wyleczenie bez skutków ubocznych, wydłużonego leczenia. Profilaktyka w kardiologii to nie tylko regularne badania stanu zdrowia i częste wizyty u lekarza. To także zdrowy tryb życia. Mamy tu na myśli zarówno odpowiednią dietę, która unika potraf ciężkich, bardzo tłustych, które obciążają organizm. Drugą kwestią jest regularny wysiłek fizyczny. Nie chodzi tu o jednorazowe ćwiczenia, czy spacer, ale właśnie o ową regularność. Nawet kilkadziesiąt minut dziennie wystarczy aby poprawić w długim terminie stan organizmu człowieka. Podkreślają to wszyscy lekarze, z kardiologami włącznie.



Kardiolog Wiek XXIedytuj

Na początku XXI wieku w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej kardiologię praktykuje się nie tylko w klinikach, ale także w praktykach lekarzy, podczas gdy jeszcze w latach 60. XX wieku zajmowano się nią tylko w klinikach uniwersyteckich i niewielu centrach specjalistycznych. W 1999 w USA pracowało już około 14000 kardiologów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://polenamiotowe.mazury.pl/